Zastosowanie surowego betonu w aranżacji wnętrz to interesujący trend, który na dobre zapanował w polskich domach. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie betonowej posadzki we własnym domu. Mimo że jest to materiał o raczej chłodnym charakterze, istnieje mnóstwo sposobów na to, aby go skutecznie ocieplić i stworzyć niebanalny, nowoczesny wystrój! Sprawdźmy, jak można zaaranżować wnętrze z betonową podłogą.

Posadzka betonowa
Posadzka betonowa

Beton w salonie

Betonowa posadzka jest obecnie uważana za wyjątkowo eleganckie i wręcz ekskluzywne rozwiązanie. W pierwszej kolejności, przywodzi na myśl chłodny i surowy styl industrialny. Nie znaczy to jednak, że posadzka z betonu nie nadaje się do nowoczesnych wnętrz, wręcz przeciwnie! Aby nieco ocieplić jej wizerunek, wystarczy umieścić na niej  puszysty dywan, który pozwoli w prosty sposób odmienić wystrój. Zastosowanie dywanów, poduszek, zasłon oraz innych materiałowych tekstyliów to skuteczny sposób na wprowadzenie przytulnego klimatu do wnętrza.

Beton w łazience

Miejscem, w którym betonowa posadzka prezentuje się wręcz wyśmienicie, jest nowoczesna łazienka. Jednak w tym miejscu pojawia się obawa – czy to odpowiedni materiał do pomieszczenia, w którym często panuje wilgoć, a na podłodze ląduje woda? W takim przypadku, najlepiej wybrać beton pokryty zabezpieczającą powłoką żywiczną. Taka posadzka jest całkowicie gładka i pozbawiona fug, w których szybko gromadzi się brud oraz bakterie. Charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć oraz wytrzymałością, dzięki czemu może śmiało stanowić alternatywę dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Betonowa posadzka świetnie wygląda w połączeniu z drewnem, tworząc w ten sposób wyjątkowy i niebanalny wystrój.

Jak się więc okazuje, aranżacja wnętrza z zastosowaniem betonowej podłogi wcale nie jest trudna, a efekty potrafią być spektakularne! Wykonanie takiej podłogi najlepiej powierzyć specjalizującej się w tej dziedzinie firmie. Posadzki betonowe Lublin to propozycja skierowana do osób, które chciałyby zastosować beton we wnętrzu i zależy im na najwyższej jakości wykonania.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a spontaniczność: Dlaczego spontaniczne podróże mogą być najlepsze?

Wstęp W dobie zaplanowanych harmonogramów i starannie przygotowanych wakacji, spontaniczne…