Dom Zdrowie i Uroda Choroby skóry a tatuaże

Choroby skóry a tatuaże

3 min odczyt
0
0
962

W świecie tatuaży choroby skóry, w tym łuszczyca, wydają się prawie całkowicie pominięte w dyskusji. Jak wygląda sytuacja, kiedy chcesz się wytatuować i masz chorobę skóry?

Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną charakteryzującą się przerostem komórek skóry powodującym czerwone zmiany o różnym nasileniu u różnych osób. Często zaognia się w okresach stresu lub w przypadku uszkodzenia skóry, np. właśnie tatuażu. Sprawdź: Studio tatuażu Bydgoszcz. Stan ten wpływa na ludzi w tak różny sposób, że nie ma ogólnej porady dotyczącej tatuażu dla wszystkich osób walczących z łuszczycą. Sporo osób nie ma problemów skórnych z powodu tatuażu i tatuaże goją się normalnie, ale nie jest to reguła.

Brak konkretnych wiadomości dotyczących łuszczycy i tatuaży niestety sprawia, że ​​wiele osób zastanawia się, czy w ogóle powinny mieć tatuaże.

Jeśli chcesz zrobić sobie tatuaż pomimo choroby, porozmawiaj najpierw z lekarzem i oczywiście z tatuatorem. Twój tatuażysta na pewno zda się na rzeczy, więc jeśli masz jakiekolwiek oznaki łuszczycy, zaczerpnij jego wiedzy – to jasne. Jednak większość osób z łuszczycą wie jak ich skóra reaguje na uszkodzenia i pęknięcia. Jeśli kiedykolwiek skaleczyłeś się lub nawet lekko zadrapałeś, zadaj sobie pytanie, czy zmienia się to w łuszczycę? Jeśli tak, tatuażu raczej się nie poleca. To nie jest tego warte, a tatuaż może się nigdy dobrze nie zagoić.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Podążając za zmieniającymi się potrzebami mieszkańców

Dynamika współczesnego życia sprawia, że społeczeństwo jest nieustannie narażone na zmieni…