Dom Aktualności Dlaczego warto kupić olej do świec?

Dlaczego warto kupić olej do świec?

3 min odczyt
0
0
807

Przed wynalezieniem elektryczności świece były niezbędnym wyposażeniem każdego domu. Rozjaśniały mrok i dawały ciepło. Obecnie pełnią, przede wszystkim, funkcję ozdobną. Idealnie wkomponowują się w każdy styl wykończenia wnętrz. Dodatkowo stwarzają romantyczny i nastrojowy klimat. Letni, ciepły wieczór, grill ze znajomymi czy romantyczna kolacja z ukochaną osobą, dzięki blasku świec mogą być jeszcze przyjemniejsze.

Jakie są cechy charakterystyczne oleju do świec?

Olej do świec tworzony jest na bazie parafiny, która zamarza w -30/-35°C, a jej temperatura zapłonu to około 120°C. Nie dymi i nie kopci się. Najczęściej sprzedawane są oleje bezbarwne i bezwonne, jednak można znaleźć, np. czerwony, niebieski, żółty, zielony, o zapachu różanym. Co ciekawe, większość olejów nie pali się samodzielnie (palą się jedynie materiały nim nasączone)

W zależności od potrzeb można go kupić w opakowaniach od 0,5 litra do nawet 25 litrów.

Gdzie najczęściej wykorzystuje się olej do świec?

Świece są nieodłącznym elementem każdego nabożeństwa i każdej mszy, dlatego nic dziwnego, że największym odbiorcą tego produktu są parafie. Oprócz świec olej, z powodzeniem, wykorzystuje się w lampach i zniczach. Znalazł również zastosowanie w ogrodzie (pochodnie ogrodowe) oraz domach (kominki, piece).

Olej do świec przyda się także każdemu, kto nie może znaleźć na rynku świecy, która sprosta jego oczekiwaniom. Do parafiny wystarczy dodać kilka kropel olejku eterycznego, by uzyskać domową świecę o ulubionym zapachu.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kobiety za kierownicą: rosnąca rola kobiet w branży taxi

W branży taxi, tradycyjnie zdominowanej przez mężczyzn, obserwujemy coraz większą obecność…