Mieszkanie musi być dla mnie miejscem przyjaznym, z którego mogę czerpać energię do działania oraz mieć możliwość relaksu. Przy jego aranżacji skorzystałam więc ze znanym chińskich praktyk

Spokój i harmonia – to dwie wartości, do których dążę na swojej życiowej drodze. Gdy wokół mnie panuje zbyt duży chaos, staję się rozdrażniona i moje samopoczucie gwałtownie spada. Dbam więc o to, aby otaczali mnie odpowiedni ludzie oraz żeby moje mieszkanie było dla mnie oazą spokoju. Dlatego rozważnie podeszłam do przygotowania roślinnych aranżacji i tworząc je, skorzystałam z zasad feng shui. Dzięki kilku prostym trikom mogę zapewnić swojej rodzinie nie tylko pięknie udekorowany parapet, ale też poprawę samopoczucia.

KOJĄCA ZIELEŃ

Drewno – jeden z podstawowych żywiołów według feng shui – symbolizują bujnie rozrośnięte rośliny o dekoracyjnych liściach i akcesoria w kolorze zielonym, połączone z materiałami naturalnymi. Zapewnia ono bezpieczeństwo, zdrowie i harmonię życia rodzinnego. Nie mogło więc zabraknąć u mnie zielonego zakątka. Umieściłam go w salonie. Wśród gatunków, które użyłam do takiej dekoracji, znalazły się przede wszystkim paprocie i mchy.

Feng shui

ENERGIA BŁĘKITU

Niebieska dekoracja zaskakuje świeżością, jak czysty górski potok. Według feng shui siła wody sprzyja osiąganiu sukcesów i pobudza w nas energię do działania. Dlatego zasłony i naczynia w kolorze niebieskim połączyłam razem z kwiatami skrętnika oraz fiołkami afrykańskimi. Idealnie wkomponowały się w wystrój pokoju moich dzieci.

WITALNOŚĆ Z CZERWIENI

Poszukując nowych pomysłów i inspiracji, postawiłam na grę z ogniem. Według feng shui kolor czerwony odpowiada za siłę i sukcesy. Wykorzystałam w tym celu kwiaty gerbery i kalanchoe, które promieniują energią. Podobnie zresztą jak pomarańczowe owoce nertery. Dynamicznie oddziałują kwiaty gloriozy o niezwykłych kształtach i farbowane kule przegorzanu. Wrażenie siły wzmacniają zasłony o podobnych barwach.

CZYSTOŚĆ BIELI

W mojej kuchni znalazło się dużo koloru białego. Bardzo jasne tony, szkło i metal są elementami prostej dekoracji. Sprzyjającą kreatywności, koncentracji i komunikatywności aranżacja obrazuje metal – kolejny żywioł feng shui. Biało kwitnącym dekoracyjnym roślinom, jak np. storczykom, kallom i stefanotisom, towarzyszą gatunki o biało nakrapianych liściach, np. haworsja. Kompozycję wzbogaciłam pojemnikami z metalu i przezroczystego szkła.

Siła kalanchoe

Według zasad feng shui kalanchoe wspomaga utrzymanie życiowej energii na odpowiednim poziomie. Dzięki temu skutecznie eliminuje zły nastrój oraz przyczynia się do wzrostu chęci i siły do działania oraz rozwoju.

Magdalena Ryś

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Jak zamontować żyrandol?

    Montaż żyrandolu wcale nie musi być łatwym zadaniem, a takim może się wydawać. Jeśli chcem…
  • Lakus usuwa wycieki

    Lokalizacja wycieków to jedna z najczęstszych usług. Lakus sp. z o.o. zajmuje się takimi d…
  • Czym cechują się świece ręcznie robione?

    Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na świece ręcznie robione. Czym kie…
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zamontować żyrandol?

Montaż żyrandolu wcale nie musi być łatwym zadaniem, a takim może się wydawać. Jeśli chcem…