Mieszkanie musi być dla mnie miejscem przyjaznym, z którego mogę czerpać energię do działania oraz mieć możliwość relaksu. Przy jego aranżacji skorzystałam więc ze znanym chińskich praktyk

Spokój i harmonia – to dwie wartości, do których dążę na swojej życiowej drodze. Gdy wokół mnie panuje zbyt duży chaos, staję się rozdrażniona i moje samopoczucie gwałtownie spada. Dbam więc o to, aby otaczali mnie odpowiedni ludzie oraz żeby moje mieszkanie było dla mnie oazą spokoju. Dlatego rozważnie podeszłam do przygotowania roślinnych aranżacji i tworząc je, skorzystałam z zasad feng shui. Dzięki kilku prostym trikom mogę zapewnić swojej rodzinie nie tylko pięknie udekorowany parapet, ale też poprawę samopoczucia.

KOJĄCA ZIELEŃ

Drewno – jeden z podstawowych żywiołów według feng shui – symbolizują bujnie rozrośnięte rośliny o dekoracyjnych liściach i akcesoria w kolorze zielonym, połączone z materiałami naturalnymi. Zapewnia ono bezpieczeństwo, zdrowie i harmonię życia rodzinnego. Nie mogło więc zabraknąć u mnie zielonego zakątka. Umieściłam go w salonie. Wśród gatunków, które użyłam do takiej dekoracji, znalazły się przede wszystkim paprocie i mchy.

Feng shui

ENERGIA BŁĘKITU

Niebieska dekoracja zaskakuje świeżością, jak czysty górski potok. Według feng shui siła wody sprzyja osiąganiu sukcesów i pobudza w nas energię do działania. Dlatego zasłony i naczynia w kolorze niebieskim połączyłam razem z kwiatami skrętnika oraz fiołkami afrykańskimi. Idealnie wkomponowały się w wystrój pokoju moich dzieci.

WITALNOŚĆ Z CZERWIENI

Poszukując nowych pomysłów i inspiracji, postawiłam na grę z ogniem. Według feng shui kolor czerwony odpowiada za siłę i sukcesy. Wykorzystałam w tym celu kwiaty gerbery i kalanchoe, które promieniują energią. Podobnie zresztą jak pomarańczowe owoce nertery. Dynamicznie oddziałują kwiaty gloriozy o niezwykłych kształtach i farbowane kule przegorzanu. Wrażenie siły wzmacniają zasłony o podobnych barwach.

CZYSTOŚĆ BIELI

W mojej kuchni znalazło się dużo koloru białego. Bardzo jasne tony, szkło i metal są elementami prostej dekoracji. Sprzyjającą kreatywności, koncentracji i komunikatywności aranżacja obrazuje metal – kolejny żywioł feng shui. Biało kwitnącym dekoracyjnym roślinom, jak np. storczykom, kallom i stefanotisom, towarzyszą gatunki o biało nakrapianych liściach, np. haworsja. Kompozycję wzbogaciłam pojemnikami z metalu i przezroczystego szkła.

Siła kalanchoe

Według zasad feng shui kalanchoe wspomaga utrzymanie życiowej energii na odpowiednim poziomie. Dzięki temu skutecznie eliminuje zły nastrój oraz przyczynia się do wzrostu chęci i siły do działania oraz rozwoju.

Magdalena Ryś

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a spontaniczność: Dlaczego spontaniczne podróże mogą być najlepsze?

Wstęp W dobie zaplanowanych harmonogramów i starannie przygotowanych wakacji, spontaniczne…