W życiu spotykają nas różne sytuacje – nie tylko te przyjemne. Dlatego musimy być przygotowani na wiele różnych przypadków oraz zdarzeń losowych takich jak chociażby utrata pracy. 
Czasem możemy zostać zwolnieni z dnia na dzień, lub dostać krótki okres wypowiedzenia podczas, którego najlepiej byłoby znaleźć nowe zajęcie. Chociaż tego typu sytuacje nie należą do przyjemnych – nie warto jest pogrążać się w zadumie i nostalgii, a cenny czas maksymalnie wykorzystać na znalezienie nowej posady – co pomoże uniknąć nam jakże niechcianej przerwy w zatrudnieniu i ciągłości finansowej. 

Efektywne szukanie pracy:

* zamiast rozsyłać setki cv i listów motywacyjnych oraz czekać tygodniami na odzew ze strony potencjalnego pracodawcy – dzwoń do nich bezpośrednio lub osobiście odwiedzaj siedziby firmy wraz z niezbędnymi dokumentami aplikacyjnymi. Pozwoli Ci to nie tylko zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale także od razu zaprezentować się pracodawcy.
* Utwórz w swoim telefonie zapytanie odnośnie ofert pracy w interesującej Cię lokalizacji – na przykład oferty pracy Kolbuszowa, dzięki czemu będziesz na bieżąco informowany jeśli coś nowego pojawi się w Twojej okolicy.
* podczas rozmów z potencjalnymi pracodawcami wykaż się punktualnością, zaangażowaniem, pokaż, że jesteś godny zaufania i posiadasz wszelkie niezbędne cechy, które przedstawiają Cię jako dobrego pracownika na oferowanym stanowisku
* Napisz ogłoszenie, że szukasz pracy i zamieść na stronie z tego typu treściami lub na portalu społecznościowym – opisz dokładnie swoje umiejętności, doświadczenie oraz dyspozycyjność i dostępność do pracy – w ten sposób także pracodawcy szukający dobrych pracowników będą mieli szansę się z Tobą skontaktować.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Jak zweryfikować wiarygodność dewelopera?

    Jak zweryfikować wiarygodność dewelopera? Bardzo zależy Wam na tym, aby starannie wybrać d…
  • Wojna o salon

    Przed kilkoma miesiącami na forum portalu Franchising.pl pojawiła się wypowiedź franczyzob…
  • Podobno mamy kryzys… MultiBank

    Co trzecia placówka MultiBanku należy do franczyzobiorcy. Jak informuje centrala banku, sz…
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy białko na redukcję to dobry pomysł? W czym może pomóc?

Odżywka białkowa w proszku to jeden z najwygodniejszych sposobów na dostarczenie białka do…