Lakier samochodowy to pewnego rodzaju wykończenie samochodu, nadające charakter i podkreślające styl pojazdu. Oprócz funkcji estetycznej, powłoka lakiernicza pełni ważne zadanie, jakim jest ochrona karoserii przez szkodliwymi czynnikami takim jak np. korozja, zadrapania czy odbarwienia. Dlatego też należy odpowiednio dbać o lakier, aby niezawodnie pełnił swoją funkcję przez długie lata.

Co negatywnie wpływa na lakier?

Są to przede wszystkim uszkodzenia powłoki wynikające z warunków atmosferycznych. Opady deszczu, śniegu lub gradu mogą powodować niewielkie pęknięcia lakieru. Wiatr z kolei przenosi drobinki piasku, które rysują powłokę. Promienie słoneczne sprawiają natomiast, że lakier kruszeje. Wpływ na jakość lakieru mają również rozbite na nadwoziu owady, ptasie odchody, osadzające się pyłki i soki z drzew. Czynnikami niszczącymi powłokę są również: sól drogowa w okresie zimowym oraz żwir i inne kamyki wirujące na drodze podczas jazdy.

Jak zadbać o lakier samochodowy?

Przede wszystkim należy regularnie myć nadwozie. Myjnia bezdotykowa Lublin to dobre rozwiązanie, ponieważ mycie auta pod wysokim ciśnieniem stanowi gwarancję dokładnego spłukania zanieczyszczeń. To także dostęp do specjalistycznych środków myjących oraz możliwość nawoskowania lakieru bez konieczności kupowania własnych preparatów. Myjnia samoobsługowa to lepsze rozwiązanie niż automatyczna, bowiem szczotki myjące mogą porysować lakier, a w przypadku bezdotykowej – kierowca sam decyduje o sposobie mycia i ma wpływ na jakość wykonanych czynności.

Systematyczna pielęgnacja powłoki lakierniczej pozwoli dłużej cieszyć się dobrą kondycją lakieru. Będzie wówczas nie tylko cieszyła oko właściciela, ale również doskonale poradzi sobie z ochroną karoserii.

Mechanika Samochodowa: http://autocentrumlublin.com/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Moto Fakty

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a spontaniczność: Dlaczego spontaniczne podróże mogą być najlepsze?

Wstęp W dobie zaplanowanych harmonogramów i starannie przygotowanych wakacji, spontaniczne…