Dom Biznes Jak zrobić stronę internetową? Czy to trudne?

Jak zrobić stronę internetową? Czy to trudne?

4 min odczyt
0
0
151

Wiele osób myśli o powierzeniu wdrożenia strony internetowej profesjonalistom. Niestety ceny takich usług wahają się od tysiąca do kilku tysięcy złotych i nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Tworzenie stron internetowych na własną rękę jest znacznie tańsze, ponieważ wiąże się jedynie z kosztem zakupu domeny i hostingu. Opłata różni się w zależności od usługodawcy, choć czasami można znaleźć oferty już od stu złotych miesięcznie. Samodzielne zaprojektowanie strony internetowej pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jedyne, w co musisz zainwestować, to czas i trochę nauki.

Pierwsza strona internetowa może być dla Ciebie małym wyzwaniem, ale z czasem przekonasz się, że nie jest to takie trudne. Nie musisz znać skomplikowanych kodów HTML i zapisywać ich w notatniku. Istnieje wiele usług w Internecie, które ułatwią Ci to zadanie. Dzięki niektórym programom możesz wybrać odpowiedni szablon, zmienić zawartość, umieścić zdjęcia i gotowe! Wykorzystaj potencjał aplikacji do tworzenia stron i ciesz się profesjonalnym efektem.

Tworzenie własnej strony internetowej – komplikacje

Tworzenie własnej strony internetowej może wydawać się skomplikowane, ale tak nie jest!

Czego potrzebujesz, aby stworzyć własną stronę internetową? Czy to coś kosztuje?
Całkowity koszt stworzenia strony internetowej, bloga lub sklepu internetowego zależy od usługi, na której chcesz to zrobić. Kiedy zdecydujesz się na przykład umieścić swoją stronę na WordPressie, powinieneś płacić tylko za hosting i domenę. Pierwszy to miejsce, w którym umieszczasz pliki portalu, drugi to nazwa wpisywana w wyszukiwarce. Za tę usługę zazwyczaj nie należy płacić około 300 zł. Możliwe jest pominięcie tej opłaty i stworzenie bezpłatnej strony internetowej. Jak to zrobić? Warto korzystać z kreatorów stron internetowych, takich jak Wix.
Pamiętaj jednak, że jeśli użyjesz tej opcji, Twoja domena będzie zwykle subdomeną kreatora. Oznacza to, że otrzymujesz gotowy adres strony internetowej połączony z nazwą portalu, na którym decydujesz się założyć stronę internetową, np. www.kreator strony.pl/nazwatwojejfirmy. W takim przypadku masz możliwość wykupienia własnej domeny, np. www.nazwatwojejfirmy.pl, ale często jest to dodatkowy koszt wynoszący od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Zanim stworzysz swoją pierwszą stronę internetową, zastanów się, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.
Sprawdź też ofertę na Tworzenie stron BydgoszczTworzenie stron Bydgoszcz

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Podążając za zmieniającymi się potrzebami mieszkańców

Dynamika współczesnego życia sprawia, że społeczeństwo jest nieustannie narażone na zmieni…