Rodzaj gruntu jaki zastosowany powinien być do posadzki betonowej zależy od celu zastosowania. Zwykle grunt do betonu stosowany jest z trzech powodów. Pierwszym jest potrzeba poprawy przyczepności kolejnych warstw do podłoża. Drugi powód to wzmocnienie twardości betonu. Trzecim powodem jest zabezpieczenie posadzki przed i pyleniem. W zależności od konkretnego powodu, wybrany powinien być inny rodzaj gruntu.

Grunt sczepny

Grunt sczepny stosowany jest w celu poprawy przyczepności. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest zespojenie różnych warstw betonu. Stanowi warstwę sczepną do wypraw cementowych, betonowych i do tynków. Grunt sczepny może posłużyć także do spajania szkła, metalu czy drewna.

Grunt do wzmacniania betonu

Ten rodzaj gruntu sprawdza się w przypadku konieczności utwardzenia i zwiększenia odporności na nacisk posadzki betonowej. Często stosowany jest w celu ułożenia posadzki betonowej. Stosuje się go zatem w takich miejscach jak hale produkcyjne, magazyny czy zakłady przemysłowe. Innymi słowy, grunt do wzmacniania betonu sprawdza się w miejscach, gdzie na posadzkach odbywa się duży ruch pieszy i kołowy. Dlatego ważne jest, aby taki grunt zawsze położony był w sposób profesjonalny. Zajmują się tym firmy specjalizujące się w tym zakresie.

Grunt przeciw pylący

Grunt przeciw pylący stosowany jest w przypadku pylących posadzek jastrychowych. Ogranicza on ich pylenie. Dzięki temu posadzka zabezpieczona jest przed wsiąkaniem smarów, cieczy czy różnych olejów. Posadzka jest czysta i przez cały czas zachowuje swój estetyczny wygląd.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a spontaniczność: Dlaczego spontaniczne podróże mogą być najlepsze?

Wstęp W dobie zaplanowanych harmonogramów i starannie przygotowanych wakacji, spontaniczne…