Czy istnieje alternatywa dla domku jednorodzinnego? Ostatnie lata na rynku nieruchomości pokazują, że zdecydowanie tak. Deweloperzy coraz częściej stawiają na mieszkania z ogródkiem. Dużą ich zaletą jest to, że bardzo często mieszczą się one na kameralnych osiedlach w cichej okolicy. Budynki te zazwyczaj nie są zbyt wysokie (zazwyczaj 2-3 kondygnacyjne), a ilość mieszkań waha się między 4 a 8. Pozwala to zachować odpowiednią przestrzeń i dać poczucie komfortu, prywatności, ale nie anonimowości.

Co prawda, takie ogródki nie są zbyt wielkie, ponieważ mierzą zazwyczaj ok. 50 m2, jednakże jest to wystarczająca powierzchnia, aby bardzo dobrze ją zagospodarować. Tego typu ogłoszenia można znaleźć w dużych miastach województwa kujawsko – pomorskiego, jak również mniejszych miejscowościach w ich aglomeracji. Koniecznie sprawdź nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz, aby poznać aktualne oferty.

Niezwykle istotne jest umiejętne zagospodarowanie takiego ogródka. Jeśli zrobimy to niedbale, może okazać się, że nie spełnia on swojej funkcji. Należy jak najlepiej wykorzystać jego potencjał, a możliwości jest wiele. Mieszkanie w bloku często jest uciążliwe, jednakże posiadając ogródek ze strefą relaksu i wypoczynku, sam komfort mieszkania diametralnie się zmienia.

Prócz prywatnych ogródków, deweloperzy często decydują się na ogólną „strefę zieloną” w postaci mini parku. Jest ona dostępna dla wszystkich mieszkańców. Pozwala to na stworzenie specjalnej wspólnoty z sąsiadami, co na pewno pozytywnie wpływa na wszystkich mieszkańców. Decydując się na zakup mieszkania, warto zwracać uwagę na te z ogródkiem, ponieważ cena wcale nie musi być wyższa. Deweloperzy często traktują to jako rekompensatę za posiadanie mieszkania na najniższej kondygnacji.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a spontaniczność: Dlaczego spontaniczne podróże mogą być najlepsze?

Wstęp W dobie zaplanowanych harmonogramów i starannie przygotowanych wakacji, spontaniczne…