Face jby będzie rozwijać sieć sklepów monobrandowych oraz zapowiada wprowadzenie nowych linii produktów dla niemowlaków i małych dzieci.

Właścicielem marki Face jby jest firma Kooke Design, która od 10 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją ; dystrybucją odzieży. Sieć sprzedaży liczy obecnie pięć sklepów własnych oraz ponad 50 placówek partnerskich. Do końca roku powstanie siedem nowych sklepów własnych, m.in. w Łodzi, Gliwicach i Kielcach. Firma zamierza też otworzyć kolejne sklepy partnerskie, które będą powstawać w miejscowościach mających co najmniej 30 tys. mieszkańców.

Do końca 2014 roku sieć sprzedaży ma liczyć 30 sklepów własnych oraz co najmniej 60 punktów partnerskich. Kooke Design sprzedaje swoje produkty na Litwie, Łotwie i w Estonii. Kolejne rynki, na których marka Face jby ma się pojawić to Rosja, Białoruś, Ukraina, a w nieco dalszej perspektywie również Chorwacja. Franczyzobiorcy mogą otworzyć sklep, w którym znajdą się wyłącznie ubrania Face jby, lub umieścić je na dedykowanym stoisku w sklepie multibrandowym. Sklepy Face jby mieszczą się najczęściej w centrach handlowych lub przy głównych ulicach miast i mają 50-150 mJ powierzchni. Na jej przystosowanie do wymagań sieci trzeba przeznaczyć od 200 zł do 1,2 tys. zł/m2. Franczyzobiorca nie wnosi opłaty wstępnej ani miesięcznej.

– Docelowo chcemy otwierać wyłącznie sklepy monobrandowe, w których znajdą się wszystkie nasze linie produktowe. Pierwszy taki sklep, uwzględniający wprowadzane ubrania dla noworodków i dzieci, o powierzchni 350 m2 zostanie otwarty już w przyszłym roku – mówi Szymon Szalżko, właściciel Kooke Design. – Celem naszej firmy jest nie tylko rozwój biznesowy, ale również społeczny. Dlatego w marcu tego roku rozpoczęliśmy kampanię Free Zipp, która wspiera fundację Rak & Roli działającą na rzecz kobiet z chorobami nowotworowymi.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a spontaniczność: Dlaczego spontaniczne podróże mogą być najlepsze?

Wstęp W dobie zaplanowanych harmonogramów i starannie przygotowanych wakacji, spontaniczne…