TRZY ZWYCIĘSTWA W OPEN! KATARZYNA DUDEK, MARCIN ŁOPUCKI, RADOSŁAW SŁODKIEWICZ

Najpierw przyszły medale i tytuł mistrza świata Szymona Łady w kulturystyce, a teraz sypnęło medalami dla naszej repirezentacji na Mistrzostwach Świata Juniorów i Weteranów w rumuńskiej miejscowości Bistrita. W rezultacie polska drużyna okazała się najlepszg na świecie.

Serię fantastycznych zwycięstw polskiej reprezentacji rozpoczyna Marcin Łopucki (kulturystyka klasyczna). W jego kategorii 40-44 lata, występuje 18 zawodników, w tym kolejni Polacy Maciej Frelikowski i Mariusz Ciupak Wszyscy przechodzą eliminacje, ale Ciupak i Frelikowski kończą na półfinale, zajmując odpowiednio 11 i 16 miejsce. Łopucki wchodzi do finału i wygrywa dwie pierwsze rundy zapewniając

sobie złoty medal. Wygrywa też kategorię open.

Już w następnym bloku kategorii na scenie pojawia się nasza największa gwiazda, aktualna absolutna mistrzyni świata seniorek w fitness sylwetkowym, Katarzyna Dudek W kategorii 35-44 lata wystąpiło 26 zawodniczek, w tym aż cztery Polki Małgorzata Jodełka i Joanna Ucińska przepadły w eliminacjach, ale do ścisłego finału weszły

Dudek i była mistrzyni świata seniorek (2009), Katarzyna Kozakiewicz która wróciła na scenę po dłuższej przerwie. Kozakiewicz w obu rundach zajęła 6 miejsce i nie miała szans walki o medal. Dudek, opanowana, uśmiechnięta, rzucająca kokieteryjne spojrzenia w stronę widowni, nienagannie przygotowana od strony jakości i kolorystyki ciała, nie daje szans rywalkom, pewnie zdobywając tytuł mistrzyni świata. Podobnie jak Marcin Łopucki wygrała też kategorię open.

Mistrzostwa zamykają występy najmłodszych kulturystów-weteranów: 40-44 lata i 45-49 lat. Jest już dobrze po 20.00, gdy na scenę wchodzi pierwsza kategoria, do 70 kg. I od razu miła niespodzianka; wicemistrzem świata zostaje Andrzej Hurgsz i wreszcie kategoria do 90 kg a w niej dwóch Polaków: aktualny mistrz Europy w open Rafał Tasiemski oraz szósty zawodnik ME, Sławomir Szafrański. Szafrański zdobywa szóste miejsce, a Tasiemski pierwsze.

W kategorii +90 kg oprócz Radosława Słodkiewicza wychodzi na scenę także Tomasz Lech, ale nie dostaje się do finału. Radek natomiast zdobywa złoty medal. W grupie wiekowej 45-49 lat Jakub Potocki (do 90 kg) zdobywa brązowy medal.

W kategorii open na scenie pojawia się 12 mistrzów świata z poszczególnych kategorii. Wygrywa Radosław Słodkiewicz, a na drugim miejscu jest Rafał Tasiemski.

W rywalizacji juniorów też mamy medale. Najlepiej wypada Marcin Zganiacz, zdobywając srebrny medal w fitness plażowym do 178 cm. Świetnie spisuje się Natalia Damek zdobywając brązowy medal.

Odnoszę wrażenie, że niektóre nasze juniorki za dużo startowały w jesiennym sezonie, zaczynając już od Grand Prix Polski 9 września i na scenie w Rumunii brakowało im już świeżości i jakości ciała (zbytnie wychudzenie). To temat do przemyśleń dla trenerów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport i Turystyka

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a spontaniczność: Dlaczego spontaniczne podróże mogą być najlepsze?

Wstęp W dobie zaplanowanych harmonogramów i starannie przygotowanych wakacji, spontaniczne…