Jeśli decydujemy się utwardzić podjazd lub wybrukować ganek stajemy przed wyborem odpowiedniej kostki brukowej. Nie każda bowiem kostka tak samo dobrze sprawdzi się w każdym warunkach i miejscu. Poza względami czysto estetycznymi, rodzaje kostek różnią się od siebie również strukturą i wytrzymałością.

Kostka brukowa
Kostka brukowa

Sprzedaż kostki brukowej rośnie z roku na rok, nie tylko odnawiane chodniki w większości miast ale również drogi rowerowe co raz częściej są z niej wykonane. Również pod domem chcąc poprawić wygląd i wytrzymałość podjazdu do garażu, chodniczków lub tarasu najlepszym wyborem będzie kostka brukowa.

Rodzaje kostki brukowej

Wyróżniamy trzy najpopularniejsze i najczęściej nabywane rodzaje kostki brukowej. Są to betonowa, kamienna i kostka z kamienia polnego. Zdecydowanie najpopularniejsza wśród nich jest kostka betonowa. Między innymi dlatego, że jest po prostu najtańsza. Przed zakupem należy jednak upewnić się dokładnie jaki rodzaj kostki kupujemy. Zwykłe betonowe kostki mogą się również od siebie różnić (głównie trwałością) a zależy to od tego czy składa się z dwóch czy z trzech warstw. Ta druga opcja jest zdecydowanie wytrzymalsza.

Kostka kamienna to ogólna nazwa kostek brukowych które mogą być wykonane m.in. z granitu, bazaltu lub piaskowca. Od zwykłej kostki betonowej różni się przede wszystkim estetyką. Kamienne kostki mają różne barwy i w zależności od odpowiedniego dopasowania do otoczenia mogą stanowić świetne uzupełnienie ogrodu.

„Kocie łby” to zmora kierowców samochodów i rowerzystów. Bardziej profesjonalna nazwa to kostka z kamienia polnego. W przeciwieństwie do innych kostek jej kształt jest mocno nieregularny, dzięki czemu podjazd czy taras z niej wykonany będzie miał wyjątkowy wygląd.

 

Robert Tomasiewicz

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Postaw na marketing medyczny

    Twój zakład medyczny powinien mieć możliwość korzystania z marketingu medycznego. Oczywiśc…
  • Dlaczego warto kupić markowe buty?

    Buty dobrej jakości, w dodatku zadbane, mogą być najlepszą wizytówką mężczyzny. Nie warto …
  • Ubezpieczenia pracownicze

    Ubezpieczenia grupowe pracowników. Czy stać Cię, żeby się nie ubezpieczyć? Ubezpieczenia m…
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kompresor tłokowy – zasada działania i rodzaje

Kompresory tłokowe to uniwersalne urządzenia. Dzięki temu są powszechnie stosowane zarówno…