Cały czas narzeka się na brak miejsc parkingowych w Bydgoszczy. Dotyczy to zarówno centrum miasta, jak również blokowisk. Z tego też powodu kierowcy starają się wykorzystać praktycznie każdą wolną przestrzeń. O ile można się przychylać do głosów społeczniaków, żeby „odkorkować” centrum miasta i nie zapełniać przestrzeni publicznej samochodami, to już na osiedlach istnieje naprawdę poważny problem. Parkingi zazwyczaj są małe i nieprzystosowane do obecnych realiów. Zajmowane są trawniki, place oraz chodniki. Dodatkowo, na niektórych osiedlach, spółdzielnie montują specjalne szlabany, które mają ograniczyć wjazd samochodom z zewnątrz i tym samym zapewnić więcej miejsc samym mieszkańcom. Szlabany są również coraz bardziej popularne na prywatnych posesjach. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, koniecznie sprawdź Szlabany Bydgoszcz.

Mieszkańcy Bydgoszczy uważają, że mało jest bezpłatnych miejsc parkingowych i dlatego część osób cieszy się z instalowania szlabanów. Mają być one udogodnieniem dla mieszkańców oraz pracowników osiedlowych sklepów i instytucji. Zdarzało się tak, że spora część miejsc była zajmowana przez osoby niezamieszkałe, które robiły zakupy. Teraz trzeba mieć pilot, aby móc wjechać na parking.

Problemu z parkowaniem nie ma jedynie na nowych osiedlach. Nie dość, że zazwyczaj są wyposażone w podziemne garaże, to także dba się o odpowiednią ilość miejsc wokół bloku. O ile jest sporo plusów instalowania szlabanów, to należy pamiętać, że mogą one również utrudnić życie mieszkańcom. Chodzi tu przede wszystkim o utrudnienie wjazdu służbom ratowniczym. Rozwiązaniem tego jest przygotowanie przez spółdzielnie karty, która będzie otwierała wszystkie szlabany na osiedlu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w nagłych sytuacjach liczy się każda sekunda, więc wydaje się, że nawet przy takim rozwiązaniu montaż szlabanów będzie wzbudzał emocje.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a spontaniczność: Dlaczego spontaniczne podróże mogą być najlepsze?

Wstęp W dobie zaplanowanych harmonogramów i starannie przygotowanych wakacji, spontaniczne…