Ubezpieczenia grupowe pracowników.

Czy stać Cię, żeby się nie ubezpieczyć?

Ubezpieczenia mają na celu zabezpieczenie nas, od wystąpienia pewnych sytuacji. W przypadku pojazdów mechanicznych, ubezpieczenia są obowiązkowe,  w przypadku ubezpieczeń na życie natomiast sytuacja jest w pełni dobrowolna. Kiedy już podjąłeś decyzję, że chcesz się ubezpieczyć, jeżeli jesteś pracownikiem, masz do wyboru dwa rodzaje ubezpieczeń: grupowe oraz indywidualne.

Jesteś pracownikiem, skorzystaj na tym, kupując grupowe ubezpieczenie!

Pracownicy stanowią jedną z największych grup klientów towarzystw ubezpieczeniowych. Im większa grupa zatrudnionych, tym korzystniejsze warunki, jest w stanie zaproponować ubezpieczyciel. W przypadku zakupu większej ilości towaru najczęściej możemy negocjować korzystniejszą cenę, tak samo jest przy zakupie ochrony ubezpieczeniowej. Im więcej zatrudnionych pracowników, przystępujących do ubezpieczenia, tym lepsza relacja ceny do warunków.

Ubezpieczenia pracownicze – profity.

Wybierając ofertę ubezpieczenia, zaproponowaną przez pracodawcę w naszym interesie leży, dokładne zapoznanie się z warunkami.  Warto zwrócić uwagę,  oprócz wypłaty finansowego odszkodowania, jakie inne formy pomocy są zabezpieczone w polisie. Ubezpieczyciel może nam zapewnić szereg dodatkowych usług, mogą to być: pomoc w organizacji oraz zapłata za rehabilitację, czy zapewnienie w razie potrzeby wizyty lekarskiej w domu, organizację transportu medycznego.
Podleganie ubezpieczaniu grupowemu daje nam gwarancję niskiej składki, ponieważ statystycznie rzecz ujmując prawdopodobieństwo wystąpienia choroby czy innego wypadku, jest mniejsze niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego. Taki rodzaj ubezpieczenia powala także na szerokie spectrum ochrony- w tej grupie ubezpieczeń znajduję się kilka sytuacji, od wystąpienia, których opłacamy składki, a nie występują w żadnym z ubezpieczeń indywidualnych, jednym z takich przykładów jest ubezpieczenie wypłacane z tytułu narodzin dziecka.
Ubezpieczenia grupowe nie wymagają, także zobowiązania długoterminowego do opłacania składek, także zostawia nam to zawsze możliwość zmiany, jeżeli nie będziemy zadowoleni. Bezsprzecznym plusem jest także możliwość, wykupienia takiego samego ubezpieczenia najbliższym członkom rodziny. Mąż, żona czy dzieci nie muszą być pracownikami, a mogą skorzystać z tej samej ochrony ubezpieczeniowej, co pracownicy, opłacając dokładnie tę samą wysokość składki.

Kupujesz ubezpieczenie pracownicze? Na to zwróć, szczególną uwagę!

Żaden sprzedawany produkt, nie jest wolny od wad, dlatego zwróćmy szczególną uwagę, na sumę ubezpieczenia widniejącą na polisie. Często w polisach grupowych są one niskie. Nie zrażajmy się jednak najczęściej, dostajemy kilka wariantów ubezpieczenia, z możliwością wyboru według własnych preferencji. Starszym osobom, nie będzie zależało np. na dużej wypłacie z tytułu narodzin dziecka, a młodszym np. na ryzyku zachorowania na chorobę wieńcową.

Polisa daje nam ochronę, pamiętajmy jednak by czytać ogół warunków, by w razie wystąpienia niekorzystnych okoliczności, mieć świadomość na co możemy liczyć.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a spontaniczność: Dlaczego spontaniczne podróże mogą być najlepsze?

Wstęp W dobie zaplanowanych harmonogramów i starannie przygotowanych wakacji, spontaniczne…