Wśród wózków paletowych stosunkowo dużą popularnością oraz zaufaniem Klientów Biznesowych cieszą się modele ręczne. Chociaż na rynku znajdziemy wiele bardziej zaawansowanych technicznie i technologicznie rozwiązań, to właśnie te zyskały aprobatę osób pracujących na magazynach, halach produkcyjnych oraz na placach składowych. Ręczne wózki paletowe – zwłaszcza w standardowych wymiarach – idealnie łączą się z powszechnie wykorzystywanymi europaletami. Przed zakupem opisywanych modeli należy pamiętać, iż wózki paletowe ręczne mogą pracować wyłącznie na równej, twardej oraz suchej nawierzchni, a także przy odpowiednich oświetleniu. Większość przydatnych nam informacji znajdziemy w instrukcji dołączonej do zestawu przez producenta. Nadmienić należy także, iż ręczne wózki paletowe służą wyłącznie do transportu ładunków paletowych na stosunkowo bliskich odległościach.

Jako że podstawowe informacje o wózkach paletowych nie są nam obce, możemy przejść do kolejnej ważnej kwestii, a mianowicie do ich podziału. Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych rozwiązań, zróżnicowanych pod względem długości wideł, udźwigu i dodatkowych funkcjonalności. Standardowe paleciaki dostępne są w zestawie z widłami o długości 1 150 milimetrów. Ręczne wózki paletowe krótkie posiadają widły w zakresie 780 – 800 milimetrów. Najdłuższe z dostępnych w sklepach branżowych rozwiązań posiadają widły o długości 1 600, 2 000 i więcej milimetrów. Oczywiście, na tym nie kończy się nas podział. Stosunkowo dużą popularnością cieszą się ręczne wózki paletowe wysokiego podnoszenia, a więc tzn. wózki unoszące. Modele te pozwalają na ręczne podnoszenie ładunku do niewielkiej wysokości – najczęściej jest to 1,6 metra. Niektóre modele zaopatrzone zostały w praktyczną wagę (wózki paletowe z wagą). Nie sposób nie wspomnieć również o ręcznych rozwiązaniach z orientacyjnym wskaźnikiem wagi oraz o modelach nietypowych, a więc paleciakach ze szczególnie niskimi bądź szczególnie wysokimi widłami.

Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia, że wybór odpowiedniego może stanowić pewną trudność. Oczywiście, rolą każdego sprzedawcy w sklepie branżowym jest pomoc Klientowi w doborze rozwiązania, którego go w pełni usatysfakcjonuje. Jeżeli mimo prezentowanego przez nas opisu nadal będziecie mieli problem z kupnem ręcznego wózka paletowego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić o pomoc specjalistę danej firmy.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a spontaniczność: Dlaczego spontaniczne podróże mogą być najlepsze?

Wstęp W dobie zaplanowanych harmonogramów i starannie przygotowanych wakacji, spontaniczne…