Pellet jest ciekawym i nowoczesnym paliwem, które możemy zakupić na większości składów węglowych oraz spalać w znakomitej większości pieców na paliwa stałe. W poniższym poradniku przedstawimy w jaki sposób pellet powstaje, przy okazji wyjaśni się skąd pochodzi jego ekologiczność. Ponieważ trzeba to powiedzieć jasno i zrozumiale, że pellet jest paliwem o wiele czystszym od węgla, ekogroszku, koksu, miału węglowego czy innych tym podobnych paliw stałych. Ekologiczność jest zbliżona do drewna, ponieważ z niego w znakomitej większości powstaje.

Produkcją pelletu zajmują się rozmaite firmy, które dostarczają go do rozmaitych składów węglowych, ale także marketów budowlanych i nie tylko. Dlatego też mieszkając nawet w średniej wielkości mieście możemy bez najmniejszego problemu zakupić pellet Nowy Sącz jest właśnie jednym z takich miast i tutaj można zakupić tytułowe paliwo na praktycznie każdym składzie. Jak jednak pellet jest produkowany i co odpowiada za jego wysoką ekologiczność? Dowiedzmy się.

Otóż pellet tworzony jest z rozmaitych odpadów drewnianych. Te pojawiają się między innymi w zakładach zajmujących się obróbką drewna, produkcją mebli i tym podobnymi zajęciami. Ekologiczność wynika właśnie z faktu, że te odpady i tak trzeba byłoby w jakiś sposób zutylizować, a tymczasem mogą one trafić po prostu do naszych domowych kotłów i zapewnić ciepło. Jednocześnie poziom emisji spalin do środowiska jest podobny jak w przypadku drewna. Odpady drewniane są ściskane z ogromną siłą na prasie hydraulicznej, co powoduje powstawanie charakterystycznych „pałeczek” pelletu.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wpływ pandemii COVID-19 zmienił branżę wypożyczania sprzętu budowlanego?

Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na wiele sektorów gospodarki, w tym na branżę wypożycz…