Dom Biznes Zakup domu – jak nie dać się oszukać?

Zakup domu – jak nie dać się oszukać?

3 min odczyt
0
0
934

Otrzymanie oferty, to dopiero początek procesu sprzedaży w domu. Dla kogoś, kto nie sprawdza codziennie umów dotyczących nieruchomości, łatwo przeoczyć szczegóły, które mogą cię wiele kosztować. Z tego powodu tak ważne jest posiadanie dobrego agenta, który pomoże zauważyć zalety i wady oferty. Czasami najwyższa cena niekoniecznie lepsze warunki i lepszy dom.

Emerytowana para próbowała sprzedać swój dom. Zatrudnili profesjonalistę do robienia zdjęć, więc mieli przewagę nad częścią innych, podobnych ofert. Cenę oczywiście zaproponowali wysoką. Zdjęcia domu przyciągały kupujących – pomimo ceny. Otrzymali ofertę, która wynosiła dziesięć tysięcy poniżej ceny. Negocjowali i w końcu otrzymali praktycznie taką sumę, jaką chcieli. Zawarto wstępną umowę. Nowi lokatorzy pokochali nowe miejsce. Oczywiście wezwano jednak inspekcję, która miała sprawdzić, które elementy nadają się do remontu. Dopatrzono się kilku poprawek – nic szczególnego.

Wszyscy byli szczęśliwi, dopóki nie dotarła szacunkowa ocena wartości domu. Niestety, ale wynosiła ona o ok. 50 tysięcy mniej, niż było w ofercie. Oczywiście kupujący chcieli, aby sprzedający obniżyli cenę do tej oszacowanej wartości. Niestety w tym wypadku nic nie można już było zrobić.

Przykład ten pokazuje, że nie zawsze wysoka cena oznacza najwyższą jakość. Oglądając więc np. domy Bydgoszcz należy pamiętać, że jeśli mamy zamiar zapłacić naprawdę wysoką cenę za dom lub mieszkanie, powinniśmy wcześniej oszacować realną wartość nieruchomości.

Komentarze
  • Oszczędzanie w gospodarstwach domowych

    Gospodarstwa domowe, mając określony budżet, podejmują decyzje dotyczące sposobu wykorzyst…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Podążając za zmieniającymi się potrzebami mieszkańców

Dynamika współczesnego życia sprawia, że społeczeństwo jest nieustannie narażone na zmieni…