Żelazo i jego smak

Macie kłopot? Zrobiliście bowiem badania krwi, a poziom hemoglobiny pozostawia bardzo dużo do życzenia? Najprawdopodobniej posiadacie kłopoty z niskim poziomem żelaza. Niedługo czeka Was wizyta u lekarza? Chcecie jednak wcześniej dowiedzieć się, co najprawdopodobniej Was czeka? W takim razie wygodnie sobie usiądźcie i zapoznajcie się z dzisiejszym artykułem.

Co wziąć pod uwagę wybierając preparaty?

Specjaliści zwracają uwagę na kilka kwestii. Co robić, aby niedobory żelaza były jak najszybciej wyeliminowane? Między innymi bardzo ważna jest właściwa dieta. Trzeba spożywać na przykład wołowinę, wątrobę, ryby itp. Istotne jest to, że żelazo jest znacznie lepiej wchłaniane właśnie z produktów mięsnych oraz rybnych. Produkty roślinne są pod tym względem o wiele gorsze. Co więcej, trzeba stosować produkty, które pomagają żelazu wchłaniać się do organizmu. Są to na przykład witamina C, witamina B12 czy wapń. Druga strona medalu jest taka, że trzeba też ograniczać specyfiki, które obniżają wchłanianie się tego pierwiastka. Są to na przykład kawa, mleko, herbata, niektóre warzywa itp. Należy zwracać uwagę również na to, aby nie nastąpił niedobór witaminy A. To też wpływa bowiem na gorszą wchłanialność żelaza.

Żelazo
Żelazo

Lekarze nierzadko doradzają również pacjentom odpowiednie suplementy – zawierające ten pierwiastek. Czym powinny charakteryzować się właściwe specyfiki? Jak je wybrać z szerokiej oferty? Jeśli nie otrzymaliście żadnej konkretnej recepty od lekarza, to możecie sobie w tym aspekcie poradzić też samodzielnie. Dobrym wyborem są produkty Chela-Ferr zawierające żelazo wysoko przyswajalne. Badania potwierdzają, że te specyfiki są też bezpieczne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Czy suplementy powodują jakieś skutki uboczne?

Obawiacie się skutków ubocznych? Pamiętajcie, że nietolerancja preparatów żelazowych pojawia się około w przypadku nawet 70% osób! Trzeba zatem zdecydować się na zweryfikowane rozwiązania. Produkty Chela-Ferr posiadają odpowiednią formę tego pierwiastka (chelat aminokwasowy czy pirofosforan żelaza), co zdecydowanie zmniejsza ryzyko występowania jakichkolwiek skutków ubocznych. Taka forma jest również łagodna dla żołądka i nie wchodzi w reakcję z innymi składnikami mineralnymi. Żelazo i jego smak (malinowy) też są jak najbardziej do zaakceptowania. Doceniają to dzieci i dorośli.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wpływ pandemii COVID-19 zmienił branżę wypożyczania sprzętu budowlanego?

Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na wiele sektorów gospodarki, w tym na branżę wypożycz…