Dom Fotografia Zgoda na wykorzystanie wizerunku. Co to takiego?

Zgoda na wykorzystanie wizerunku. Co to takiego?

4 min odczyt
0
0
733

Wykorzystanie wizerunku modela

Jest to coś, co powinieneś dać do podpisania każdemu modelowi, z jakim pracujesz. Zgoda na wykorzystanie wizerunku to umowa prawna, i które może zostać sprowadzona do kilku zwięzłych punktów lub być niezwykle rozbudowa na, jednak w zasadzie stanowi ona formalne przekazanie Tobie, czyli fotografowi, praw do wykorzystania wykonanych przez Ciebie zdjęć, na których znajduje się model

Przełam pierwsze lody Śmiech i komplementy potrafią zdziałać cuda

Początek spotkania z modelem przed sesją jest bardzo ważny. Jeśli nie zrobi on na Tobie dobrego wrażenia, to cała praca pójdzie znacznie mniej sprawnie. Nawet jeśli jesteś zestresowany lub masz jakiś drobny problem ze sprzętem, absolutnie nie możesz tego okazać, jak wyjaśnia profesjonalny fotograf Jason Moore (jasonmoorephotography.com). „Model nie można zobaczyć, że jesteś zdenerwowany, masz problemy z oświetleniem lub brakuje Ci pomysłów. Każdy pozujący chce mieć pewność, że masz wszystko pod kontrolą i wiesz, co robisz”.

„Najbardziej skutecznym sposobem przełamywania pierwszych lodów przy pracy z modelem jest… śmiech” – mówi profesjonalnym fotograf Sammy Baxter (sammybaxter.com). „Powiedz jakiś komplement na temat stroju, w który jest ubrany model, lub pochwal jego świetną prezencję”.

Moore przyznaje, że prawienie modelom komplementów jest ważne, ale nie z powodu ich ego.„Nigdy nie zakładaj, że Twój model wie, że jest piękny”- stwierdza.„Zauważyłem, że osoby trudniące się pozowaniem często nie są zbyt pewne siebie, ponieważ zawsze ocenia się je po tym, jak wyglądają”.

Stylizacja zdjęcia

To, jak jest ubrany Twój model, ma istotny wpływ zarówno na ostateczny wygląd obrazu, jak i samopoczucie osoby pozującej podczas sesji

Najlepiej jest mieć konkretny pomysł na to, jak powinien prezentować się model na zdjęciu, które chcesz zrobić, by miał on w głowie ogólną ideę i wiedział, co przynieść ze sobą na sesję. Dotyczy to pracy z amatorami jaki osobami bardziej doświadczonymi w pozowaniu. Niezależnie jednak od tego, w ilu dotąd sesjach brał udział dany model, niemal zawsze wie on, w jakich ubraniach wygląda najlepiej oraz jakie rekwizyty idealnie do nich pasują. Nawet jeśli jesteś profesjonalnym fotografem mody lub fotografem wykonującym zdjęcia ilustracyjne do artykułów, pracującym z całą armią stylistów, nadal powinieneś mieć swój udział w doborze strojów i dodatków. Upewnienie się, że model jest zadowolony z kostiumu wybranego do sesji jest ważnym elementem budowania więzi i zaufania, które pozwalają uzyskać lepsze fotografie.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Lakus usuwa wycieki

    Lokalizacja wycieków to jedna z najczęstszych usług. Lakus sp. z o.o. zajmuje się takimi d…
  • Gumkowy zawrót włosów

    Gumka do włosów i co dalej? Gumki i inne ozdoby to nieodłączny element kobiet. Mamy ich mn…
  • Jak otworzyć sklep medyczny

    Branża medyczna to nadal jedna z najlepiej rozwijających się dziedzin na świecie. Wraz ze …
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Fotografia

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Lakus usuwa wycieki

Lokalizacja wycieków to jedna z najczęstszych usług. Lakus sp. z o.o. zajmuje się takimi d…