Zastosowanie surowego betonu w aranżacji wnętrz to interesujący trend, który na dobre zapanował w polskich domach. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie betonowej posadzki we własnym domu. Mimo że jest to materiał o raczej chłodnym charakterze, istnieje mnóstwo sposobów na to, aby go skutecznie ocieplić i stworzyć niebanalny, nowoczesny wystrój! Sprawdźmy, jak można zaaranżować wnętrze z betonową podłogą.

Posadzka betonowa
Posadzka betonowa

Beton w salonie

Betonowa posadzka jest obecnie uważana za wyjątkowo eleganckie i wręcz ekskluzywne rozwiązanie. W pierwszej kolejności, przywodzi na myśl chłodny i surowy styl industrialny. Nie znaczy to jednak, że posadzka z betonu nie nadaje się do nowoczesnych wnętrz, wręcz przeciwnie! Aby nieco ocieplić jej wizerunek, wystarczy umieścić na niej  puszysty dywan, który pozwoli w prosty sposób odmienić wystrój. Zastosowanie dywanów, poduszek, zasłon oraz innych materiałowych tekstyliów to skuteczny sposób na wprowadzenie przytulnego klimatu do wnętrza.

Beton w łazience

Miejscem, w którym betonowa posadzka prezentuje się wręcz wyśmienicie, jest nowoczesna łazienka. Jednak w tym miejscu pojawia się obawa – czy to odpowiedni materiał do pomieszczenia, w którym często panuje wilgoć, a na podłodze ląduje woda? W takim przypadku, najlepiej wybrać beton pokryty zabezpieczającą powłoką żywiczną. Taka posadzka jest całkowicie gładka i pozbawiona fug, w których szybko gromadzi się brud oraz bakterie. Charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć oraz wytrzymałością, dzięki czemu może śmiało stanowić alternatywę dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Betonowa posadzka świetnie wygląda w połączeniu z drewnem, tworząc w ten sposób wyjątkowy i niebanalny wystrój.

Jak się więc okazuje, aranżacja wnętrza z zastosowaniem betonowej podłogi wcale nie jest trudna, a efekty potrafią być spektakularne! Wykonanie takiej podłogi najlepiej powierzyć specjalizującej się w tej dziedzinie firmie. Posadzki betonowe Lublin to propozycja skierowana do osób, które chciałyby zastosować beton we wnętrzu i zależy im na najwyższej jakości wykonania.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Jak zamontować żyrandol?

    Montaż żyrandolu wcale nie musi być łatwym zadaniem, a takim może się wydawać. Jeśli chcem…
  • Lakus usuwa wycieki

    Lokalizacja wycieków to jedna z najczęstszych usług. Lakus sp. z o.o. zajmuje się takimi d…
  • Czym cechują się świece ręcznie robione?

    Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na świece ręcznie robione. Czym kie…
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zamontować żyrandol?

Montaż żyrandolu wcale nie musi być łatwym zadaniem, a takim może się wydawać. Jeśli chcem…