Drugie życie Tigera

Półtora roku temu, po przegranej walce z Francuzem Fabrice Tiozzo, „Tiger” Michalczewski ogłosił i w Hamburgu zakończenie kariery. Na zawodowym ringu stoczył 50 walk, z których 48 wygrał.

W ostatnich latach uchodził za jednego z najlepiej zarabiających zawodowych pięściarzy na świecie. Na przykład tylko w 2004 roku jego dochody z kontraktów, udziały we wpływach ze sprzedaży biletów, transmisjach telewizyjnych, kontrakty reklamowe wyniosły ok. 20 min zł. Już wtedy poważnie zastanawiał się nad tym, co będzie robił po zejściu z ringu. Brał w tym przykład ze swego przyjaciela, legendarnego niemieckiego boksera Maxa Schmellinga, który dwa lata-temu zmarł w wieku 99 lat.

Po zakończeniu kariery Michalczewski przeniósł się na stałe do Polski. Ma jedno mieszkanie w Gdyni – Orłowie (stumetrowy apartament z pięknym widokiem na morze) i drugie w Sopocie, przy ul. Monte Cassino. Ma też trzecie mieszkanie w Warszawie, które wykorzystuje przy okazji spotkań biznesowych. W czwartym mieszkaniu, w Hamburgu, mieszka jego długoletnia partnerka życiowa Patrycja Ossowska z dwójką swoich synów z pierwszego małżeństwa.

– Luksus to dla mnie dobra atmosfera, wesoły nastrój, radosne spotkania z przyjaciółmi – opowiada Michalczewski. – Nie potrzebuję złotych zegarków ani luksusowych aut. W Polsce jeżdżę Toyotą, w Niemczech – Mercedesem. Owszem, lubię być dobrze ubrany o to dba Patrycja. W sierpniu, jak co roku, spędziłem kilka tygodni koło Rimini we Włoszech, w domu mojego wieloletniego przyjaciela, malarza Bruno Bruni. Bruno cudownie gotuje, a oprócz tego ci jego sąsiedzi! Pewnego razu przez pół nocy dobiegały z sąsiedniej posesji dźwięki muzyki operowej.

– Wyłączcie wreszcie to radio -zażądałem.

– Pst – odpowiedział Bruno – to śpiewa nasz sąsiad, maestro Pavarotti. Możemy tylko słuchać i podziwiać.

„Tiger”, jakiego nie znamy

W czerwcu na krakowskim Rynku grał w siatkówkę w drużynie „gwiazd” podczas festynu Anny Dymnej „Spróbujmy razem”, poświęconego niepełnosprawnym sportowcom.

W Wiśle, jak co roku, jest fundatorem głównej nagrody – Złotych Rękawic – wręczanej zwycięzcom międzynarodowego turnieju bokserskiego dla młodzieży.

W gdańskim schronisku dla nie letnich przy ul. Polanki opowiadał młodym przestępcom o swojej drodze życiowej. – Mogłem zejść na złą drogę, tak jak wy. To bardzo ważne, żeby mieć w życiu jakiś cel. Ja taki , cel miałem, wam tego zabrakło.

W Nowej Hucie, w Teatrze Ludowym, na zaproszenie dyrektora Jerzego Fedorowicza „Tiger” spotkał się z młodymi „dresiarzami”, marzącymi o karierze bokserskiej.

– Boks każdemu daje coś dobrego -opowiadał.- Dobrze kształtuje charakter. Ja też stałem się zupełnie innym człowiekiem dzięki uprawianiu tego sportu. Na przykład niedawno zdałem maturę, teraz zacząłem studia na AWF w Gdańsku

– Oliwie. To było od dawna moje wielkie, niespełnione marzenie. Mam prawo do indywidualnego toku studiów. W końcu na coś się przydały wszystkie te tytuły i medale – żartuje. „Dresiarze” słuchają w milczeniu, zafascynowani słowami mistrza.

„Tiger” jest założycielem i prezesem Fundacji „Równe Szanse” w nadgranicznym mieście Gubin/ Guben. – Na początku młodzi ludzie, którzy przychodzili na treningi, nawet się ze sobą nie witali. Po paru miesiącach trenują razem, pomagają sobie nawzajem. Chłopaki flirtują z dziewczynami, zapraszają się nawzajem do domów. Kiedyś odbędzie się tu pierwsze polsko – niemieckie wesele, założą polsko-niemieckie rodziny. Polacy i Niemcy muszą w końcu zburzyć ten mur, który wyrósł między nami w wyniku wojny. „Tiger” jako biznesmen, jako telewizyjny show-man, jako promotor i menedżer młodych bokserskich talentów. Kto wie, w jakiej jeszcze roli pokaże się nam w najbliższym czasie? Może opowie o tym w drugim tomie swoich wspomnień?

Maciej Piotrowski

Spis treści:

https://www.slawomirwolniak.pl/dariusz-michalczewski-krol-manhattanu-cz-1/
https://www.slawomirwolniak.pl/dariusz-michalczewski-krol-manhattanu-cz-2/
https://www.slawomirwolniak.pl/dariusz-michalczewski-krol-manhattanu-cz-3/
https://www.slawomirwolniak.pl/dariusz-michalczewski-krol-manhattanu-cz-4/
https://www.slawomirwolniak.pl/dariusz-michalczewski-krol-manhattanu-cz-5/
https://www.slawomirwolniak.pl/dariusz-michalczewski-krol-manhattanu-cz-6/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Jak zamontować żyrandol?

    Montaż żyrandolu wcale nie musi być łatwym zadaniem, a takim może się wydawać. Jeśli chcem…
  • Lakus usuwa wycieki

    Lokalizacja wycieków to jedna z najczęstszych usług. Lakus sp. z o.o. zajmuje się takimi d…
  • Czym cechują się świece ręcznie robione?

    Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na świece ręcznie robione. Czym kie…
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zamontować żyrandol?

Montaż żyrandolu wcale nie musi być łatwym zadaniem, a takim może się wydawać. Jeśli chcem…