Buty dobrej jakości, w dodatku zadbane, mogą być najlepszą wizytówką mężczyzny. Nie warto na nich oszczędzać, bo to ważna inwestycja we własny wizerunek. Zwłaszcza klasyczna, skórzana para butów dobrej marki to absolutny must have męskiej szafy. Na co zwracać uwagę, szukając najlepszego produktu?

Jakościowa skóra i staranne wykonanie

Męskie buty markowe mają zazwyczaj skórę, która z upływem czasu ładnie się patynuje. Jest trwała i niezbyt wiotka, a jej wysoka jakość sprawia, że lepiej przyjmuje kosmetyki pielegnacyjne. Buty uszyte z dobrej skóry szybko się nie deformują, długo zachowując pierwotny kształt. Podeszwę czy obcas trzeba będzie co jakiś czas wymienić, ale skóra cholewkowa może w znakomitym stanie przetrwać nawet kilkadziesiąt lat. Zwłaszcza jeśli będziemy odpowiednio ją pielęgnować.

Buty dobrej klasy można poznać także po tym, w jaki sposób połączono podeszwę z cholewką. Zazwyczaj są one klejone, ale w obuwiu wysokiej jakości te dwa elementy są zszywane. Zapewnia to nie tylko znacznie większa trwałość. Daje również możliwość wymiany podeszwy w przypadku, gdy jest ona zużyta lub uszkodzona.

Atrakcyjny, ponadczasowy design

Markowe buty są także lepiej zaprojektowane, czyli zwyczajnie ładniejsze. A także wygodniejsze, bo dobry projekt to nie tylko atrakcyjne cechy wizualne, lecz także użytkowe. Obcas jest w nich prawidłowo wyprofilowany, środek ciężkości umieszczony we właściwym punkcie, a wypełnienie amortyzujące odpowiednio dobrane. Jest tak dlatego, że wielu producentów klasycznego, eleganckiego obuwia nadal wykorzystuje ręczną pracę w niektórych etapach produkcji. To przesądza o wysokiej jakości butów, a ponad to zapewnia klientom miłe uczucie, że noszą rzecz wyjątkowa, produkowaną ręcznie.

Nie ma również obawy, że takie buty szybko wyjdą z mody. Większość marek z wyższej półki bazuje na klasycznych modelach i wzorach, które nie starzeją się z upływem czasu. To przecież buty, które przy odpowiedniej pielęgnacji można nosić nawet kilkanaście lat – warto więc, by ich fason był ponadczasowy.

https://atamanshop.pl/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Progi podatkowe – vademecum wiedzy

    W Polsce funkcjonują obecnie tylko dwa progi podatkowe, które uzależnione są od wielkości …
  • Kamienny dywan

    Kamienny dywan dzięki technologicznym postępom na polu związanym z elementami dekoracyjnym…
  • Z czego powstaje pellet?

    Pellet jest ciekawym i nowoczesnym paliwem, które możemy zakupić na większości składów węg…
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego warto kupić olej do świec?

Przed wynalezieniem elektryczności świece były niezbędnym wyposażeniem każdego domu. Rozja…