Montaż żyrandolu wcale nie musi być łatwym zadaniem, a takim może się wydawać. Jeśli chcemy zawiesić samemu żyrandol to należy posiadać dokładne informacje lub instrukcję od producenta żyrandoli. Warto też na początku wziąć pod uwagę kilka zasad bezpieczeństwa do których należy się stosować.

Na początku warto zadbać o wyłączenie odpowiedniego bezpiecznika, odcinając tym samym dopływ prądu. Następnie w suficie należy umieścić hak, który pozwoli utrzymać lampę sufitową. Ważne aby hak znajdował się jak najbliżej przewodów, by lampa mogła je zakryć. Do wywiercenia otworu należy użyć wiertarki udarowej, stosując wiertło do betonu i dobierając także średnicę wiertła do średnicy kołka rozporowego, który następnie wkładamy w wywiercony otwór. Teraz mocno wkręcamy hak sufitowy, pomagając sobie kombinerkami. Następnie nożykiem należy usunąć około 1 cm izolacji. Czarny i brązowy przewód przykręcić należy do jednej plastikowej kostki, a drugą kostkę łączymy z pozostałymi przewodami. Na haku można już zamontować lampę, pamiętając o odpowiedniej regulacji jej wysokości. Na samym końcu przykręcamy jeszcze przewody lampy do odpowiednich kostek, zgodnie z podaną instrukcją do lampy. Na samym końcu chowamy przewody w osłonce, jeśli lampa takową posiada. Aby sprawdzić czy wszystko działa, włączamy bezpiecznik i światło. W przypadku gdyby lampa nie działała, należy sprawdzić czy przewody zostały odpowiednio podłączone, pamiętając o ponownym wyłączeniu bezpiecznika.

Montaż lamp i żyrandoli odbywa się nie tylko na sufitach w pomieszczeniach zamkniętych, ale coraz częściej spotkać można lampy dostosowanie do ogrodu. Oświetlenie ogrodowe częściej jednak montowane jest w ziemi lub na podstawach betonowych w których montowane są lampy.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kobiety za kierownicą: rosnąca rola kobiet w branży taxi

W branży taxi, tradycyjnie zdominowanej przez mężczyzn, obserwujemy coraz większą obecność…