Rodzaj gruntu jaki zastosowany powinien być do posadzki betonowej zależy od celu zastosowania. Zwykle grunt do betonu stosowany jest z trzech powodów. Pierwszym jest potrzeba poprawy przyczepności kolejnych warstw do podłoża. Drugi powód to wzmocnienie twardości betonu. Trzecim powodem jest zabezpieczenie posadzki przed i pyleniem. W zależności od konkretnego powodu, wybrany powinien być inny rodzaj gruntu.

Grunt sczepny

Grunt sczepny stosowany jest w celu poprawy przyczepności. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest zespojenie różnych warstw betonu. Stanowi warstwę sczepną do wypraw cementowych, betonowych i do tynków. Grunt sczepny może posłużyć także do spajania szkła, metalu czy drewna.

Grunt do wzmacniania betonu

Ten rodzaj gruntu sprawdza się w przypadku konieczności utwardzenia i zwiększenia odporności na nacisk posadzki betonowej. Często stosowany jest w celu ułożenia posadzki betonowej. Stosuje się go zatem w takich miejscach jak hale produkcyjne, magazyny czy zakłady przemysłowe. Innymi słowy, grunt do wzmacniania betonu sprawdza się w miejscach, gdzie na posadzkach odbywa się duży ruch pieszy i kołowy. Dlatego ważne jest, aby taki grunt zawsze położony był w sposób profesjonalny. Zajmują się tym firmy specjalizujące się w tym zakresie. Przykładem może być firma https://krisdur.com.pl/.

Grunt przeciw pylący

Grunt przeciw pylący stosowany jest w przypadku pylących posadzek jastrychowych. Ogranicza on ich pylenie. Dzięki temu posadzka zabezpieczona jest przed wsiąkaniem smarów, cieczy czy różnych olejów. Posadzka jest czysta i przez cały czas zachowuje swój estetyczny wygląd.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Jak zamontować żyrandol?

    Montaż żyrandolu wcale nie musi być łatwym zadaniem, a takim może się wydawać. Jeśli chcem…
  • Lakus usuwa wycieki

    Lokalizacja wycieków to jedna z najczęstszych usług. Lakus sp. z o.o. zajmuje się takimi d…
  • Czym cechują się świece ręcznie robione?

    Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na świece ręcznie robione. Czym kie…
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zamontować żyrandol?

Montaż żyrandolu wcale nie musi być łatwym zadaniem, a takim może się wydawać. Jeśli chcem…