Mam 18 lat. Od dawna jestem czytelnikiem Waszego miesięcznika i z tego powodu postanowiłem zwrócić się do Was z problemem. Polega on na tym, że mam dużą różnicę między obwodem prawego i lewego ramienia. W prawym ramieniu mam 36 cm, w lewym zaś 31 cm. Zwracałem się już z tym do lekarza, ale on przypisał mi garść prochów „nerwowo-mięśniowych”, które mi nie pomogły. Problem jak był, tak pozostał.

Zażywałem też niektóre suplementy, ale efekt był podobny. Znajomi z klubu namawiają mnie do stosowania sterydów, ale nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że Robert Piotrkowicz takie rozwiązanie mi da. Tak naprawdę jest on moją ostatnią nadzieję. Kamil

» Z tego co piszesz wynika, że dysproporcja u Ciebie między obwodem prawego i lewego ramienia jest bardzo duża. Sądzę, że warto by wykonać badania neurologiczne, które dałyby odpowiedź, co jest przyczyną tej dysproporcji. Ze względu na jej rozmiar podejrzewam, że przyczyna nie tkwi w treningach. Niewykluczone, że w lewym bicepsie doszło do atrofii jakiegoś wycinka nerwowo-mięśniowego, co powoduje tam brak reakcji na bodźce. Jeżeli tak jest, a badania to potwierdzą, wówczas lekiem z wyboru będzie fizykoterapia. „Drażnienie” i naświetlanie „opornego” miejsca za pomocą odpowiednich urządzeń fizykoterapeutycznych powinno pobudzić reakcję receptorów nerwowych i wyrównać obwody.

A tymczasem radzę Ci stosować wszystkie możliwe ćwiczenia na mięśnie ramion, bardzo dokładnie i używać do tego celu sztangielek. W połączeniu z fizykoterapią takie ćwiczenia mogą okazać się skuteczne.

Od 6 lat trenuje kulturystykę, przedtem przez 3 lata trenowałem trójbój siłowy. Od kilku miesięcy stosuję wysokointensywne metody treningu. W sumie dały mi one dobre efekty nie licząc kłucia w sercu, które pojawiło się kilka tygodni temu. Na początku zbytnio mi ono nie przeszkadzała, ale teraz coraz bardziej mnie niepokoi. Byłem u lekarza, ale on nakazał mi kilkutygodniową przerwę w treningach. Czy rzeczywiście powinienem zrobić taką przerwę? Igor

» Na Twoim miejscu nie lekceważyłbym tego bólu i nie wiązał go wyłącznie z zastosowaniem wysokointensywnych metod treningów. Sądzę, że powinieneś posłuchać się lekarza i zrobić zarówno specjalistyczne badania, jak i przerwę w treningach.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport i Turystyka

Jeden komentarz

  1. […] Robert Piotrkowicz – MISTRZ ŚWIATA W KULTURYSTYCE Z 2006 ROKU cz.1 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wpływ pandemii COVID-19 zmienił branżę wypożyczania sprzętu budowlanego?

Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na wiele sektorów gospodarki, w tym na branżę wypożycz…