Wśród wózków paletowych stosunkowo dużą popularnością oraz zaufaniem Klientów Biznesowych cieszą się modele ręczne. Chociaż na rynku znajdziemy wiele bardziej zaawansowanych technicznie i technologicznie rozwiązań, to właśnie te zyskały aprobatę osób pracujących na magazynach, halach produkcyjnych oraz na placach składowych. Ręczne wózki paletowe – zwłaszcza w standardowych wymiarach – idealnie łączą się z powszechnie wykorzystywanymi europaletami. Przed zakupem opisywanych modeli należy pamiętać, iż wózki paletowe ręczne mogą pracować wyłącznie na równej, twardej oraz suchej nawierzchni, a także przy odpowiednich oświetleniu. Większość przydatnych nam informacji znajdziemy w instrukcji dołączonej do zestawu przez producenta. Nadmienić należy także, iż ręczne wózki paletowe służą wyłącznie do transportu ładunków paletowych na stosunkowo bliskich odległościach.

Jako że podstawowe informacje o wózkach paletowych nie są nam obce, możemy przejść do kolejnej ważnej kwestii, a mianowicie do ich podziału. Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych rozwiązań, zróżnicowanych pod względem długości wideł, udźwigu i dodatkowych funkcjonalności. Standardowe paleciaki dostępne są w zestawie z widłami o długości 1 150 milimetrów. Ręczne wózki paletowe krótkie posiadają widły w zakresie 780 – 800 milimetrów. Najdłuższe z dostępnych w sklepach branżowych rozwiązań posiadają widły o długości 1 600, 2 000 i więcej milimetrów. Oczywiście, na tym nie kończy się nas podział. Stosunkowo dużą popularnością cieszą się ręczne wózki paletowe wysokiego podnoszenia, a więc tzn. wózki unoszące. Modele te pozwalają na ręczne podnoszenie ładunku do niewielkiej wysokości – najczęściej jest to 1,6 metra. Niektóre modele zaopatrzone zostały w praktyczną wagę (wózki paletowe z wagą). Nie sposób nie wspomnieć również o ręcznych rozwiązaniach z orientacyjnym wskaźnikiem wagi oraz o modelach nietypowych, a więc paleciakach ze szczególnie niskimi bądź szczególnie wysokimi widłami.

Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia, że wybór odpowiedniego może stanowić pewną trudność. Oczywiście, rolą każdego sprzedawcy w sklepie branżowym jest pomoc Klientowi w doborze rozwiązania, którego go w pełni usatysfakcjonuje. Jeżeli mimo prezentowanego przez nas opisu nadal będziecie mieli problem z kupnem ręcznego wózka paletowego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić o pomoc specjalistę danej firmy.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Progi podatkowe – vademecum wiedzy

    W Polsce funkcjonują obecnie tylko dwa progi podatkowe, które uzależnione są od wielkości …
  • Kamienny dywan

    Kamienny dywan dzięki technologicznym postępom na polu związanym z elementami dekoracyjnym…
  • Z czego powstaje pellet?

    Pellet jest ciekawym i nowoczesnym paliwem, które możemy zakupić na większości składów węg…
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego warto kupić olej do świec?

Przed wynalezieniem elektryczności świece były niezbędnym wyposażeniem każdego domu. Rozja…