Pellet jest ciekawym i nowoczesnym paliwem, które możemy zakupić na większości składów węglowych oraz spalać w znakomitej większości pieców na paliwa stałe. W poniższym poradniku przedstawimy w jaki sposób pellet powstaje, przy okazji wyjaśni się skąd pochodzi jego ekologiczność. Ponieważ trzeba to powiedzieć jasno i zrozumiale, że pellet jest paliwem o wiele czystszym od węgla, ekogroszku, koksu, miału węglowego czy innych tym podobnych paliw stałych. Ekologiczność jest zbliżona do drewna, ponieważ z niego w znakomitej większości powstaje.

Produkcją pelletu zajmują się rozmaite firmy, które dostarczają go do rozmaitych składów węglowych, ale także marketów budowlanych i nie tylko. Dlatego też mieszkając nawet w średniej wielkości mieście możemy bez najmniejszego problemu zakupić pellet Nowy Sącz jest właśnie jednym z takich miast i tutaj można zakupić tytułowe paliwo na praktycznie każdym składzie. Jak jednak pellet jest produkowany i co odpowiada za jego wysoką ekologiczność? Dowiedzmy się.

Otóż pellet tworzony jest z rozmaitych odpadów drewnianych. Te pojawiają się między innymi w zakładach zajmujących się obróbką drewna, produkcją mebli i tym podobnymi zajęciami. Ekologiczność wynika właśnie z faktu, że te odpady i tak trzeba byłoby w jakiś sposób zutylizować, a tymczasem mogą one trafić po prostu do naszych domowych kotłów i zapewnić ciepło. Jednocześnie poziom emisji spalin do środowiska jest podobny jak w przypadku drewna. Odpady drewniane są ściskane z ogromną siłą na prasie hydraulicznej, co powoduje powstawanie charakterystycznych „pałeczek” pelletu.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego warto kupić olej do świec?

Przed wynalezieniem elektryczności świece były niezbędnym wyposażeniem każdego domu. Rozja…