Zwrot ubezpieczenia Holandia

Zwrot ubezpieczenia z Holandii to odzyskanie dopłaty do zdrowotnego ubezpieczenia nazywające się Zorgtoeslag dla osób, które osiągają niskie dochody. Urząd Belastingdienst Toeslagen wypłaca ten dodatek. Musi je opłacać każda osoba, która legalnie przebywa w Holandii wykupując podstawowy holenderski pakiet ubezpieczenia zdrowotnego. To dofinansowanie przysługuje za przepracowany w pełni miesiąc w Holandii. O zwrot ubezpieczenia można ubiegać się do 31 sierpnia po zakończonym już roku podatkowym. Dzięki uzyskaniu tego dodatku, wydatek będący przeznaczony na zdrowotne ubezpieczenie nie będzie przynajmniej aż tak wielkim obciążeniem dla danego pracownika.

Kto może ubiegać się o Zorgtoeslag?

Pierwszym kryterium otrzymania zwrotu podatku to ukończone 18 rok życia i opłacone ubezpieczenie zdrowotne będąc w Holandii bez względu na to, kto ubezpieczał – pracownik czy może pracodawca. Dochody pracownika nie mogą przekroczyć 29 562 euro indywidualnie lub 37 885 rozliczając się z małżonkiem.  Im niższe dochody, tym większy zwrot ubezpieczenia można otrzymać. Ten dodatek jest wypłacany miesięcznie. Na zasiłek zwykle czeka się 8 – 14 tygodni. W wyjątkowych sytuacjach, czas może ulec przedłużeniu.

Złożenie wniosku – przebieg

Można ubiegać się o zwrotu ubezpieczenia na kilka sposobów. Jednym z nich jest Internet posiadając do tego wymagany numer DigiD albo za pośrednictwem jednej z wielu firm, które oferują pomoc w załatwieniu wszelkich formalności. Takie instytucje nie dość, że na swojej stronie internetowej mają wszystko opisane to dodatkowo na każdym etapie mogą pomóc poprzez kontaktowanie się z nimi. Ewentualnie można osobiście w siedzibie holenderskiego urzędu złożyć wniosek. Potrzebne dokumenty to numer konta bankowego do przelewu, kopia 3 ostatnich holenderskich wypłat, kserokopia polisy ubezpieczeniowej lub zaświadczenie o terminach obowiązywania zdrowotnego ubezpieczenia. Składając wniosek drogą online, jeśli którakolwiek firma będzie wymagać dodatkowo inne dokumenty to pracownik zostanie poinformowany o tym.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Progi podatkowe – vademecum wiedzy

    W Polsce funkcjonują obecnie tylko dwa progi podatkowe, które uzależnione są od wielkości …
  • Kamienny dywan

    Kamienny dywan dzięki technologicznym postępom na polu związanym z elementami dekoracyjnym…
  • Z czego powstaje pellet?

    Pellet jest ciekawym i nowoczesnym paliwem, które możemy zakupić na większości składów węg…
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego warto kupić olej do świec?

Przed wynalezieniem elektryczności świece były niezbędnym wyposażeniem każdego domu. Rozja…