Jeszcze parę lat temu żyrandole kojarzyły się raczej z czymś mało modnym co nie za bardzo pasuje do nowoczesnych wnętrz. Może jest w tym trochę prawdy, jednak ostatnie lata pokazały, że cofamy się trochę do tego co było kiedyś modne. Tak samo jest w przypadku żyrandoli, które coraz częściej można oglądać u najsławniejszych architektów wnętrz, którzy projektują domy.

 

Żyrandole i ich wszechstronność

Ktoś może powiedzieć, że lampa jak lampa, ważne żeby świeciła. Nie jest to oczywiście prawdą, ponieważ taka osoba mogłaby zawiesić sobie samą żarówkę i ona też spełniałaby swoje założenie. Warto dodać lampę czy też żyrandol, która będzie miała za zadanie dopełnić całość w danym pokoju.

Żyrandole posiadają różne kształty, a także kolory przez co są bardzo uniwersalne. Sprawdzą się przede wszystkim w pokojach gościnnych czy salonie. Wydźwięk ich jest raczej stonowany, więc nie powinny znajdować się w pokojach młodzieżowych, chociaż i takie rozwiązania są nieraz stosowane. Dobranie odpowiedniego koloru do ścian pozwoli wpasowanie się lampy do danego pomieszczenia. Odpowiedni kształt zapewni oświetlenie najważniejszych miejsc w pokoju. Zawieszenie lampy powinno odbywać się z głową, ponieważ to ona daje światło w pochmurne zimowe wieczory.

 

Gdzie warto szukać żyrandoli

Wyprzedaż żyrandoli odbywa się zazwyczaj przed zimą, ponieważ w tym okresie więcej korzysta się lamp. Warto obserwować ceny cały rok, ponieważ zdarzają się niezapowiedziane spadki cen.

Ceny są zależne od konstrukcji, a także materiału, z jakiego wykonany jest żyrandol.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Jak zamontować żyrandol?

    Montaż żyrandolu wcale nie musi być łatwym zadaniem, a takim może się wydawać. Jeśli chcem…
  • Lakus usuwa wycieki

    Lokalizacja wycieków to jedna z najczęstszych usług. Lakus sp. z o.o. zajmuje się takimi d…
  • Czym cechują się świece ręcznie robione?

    Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na świece ręcznie robione. Czym kie…
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zamontować żyrandol?

Montaż żyrandolu wcale nie musi być łatwym zadaniem, a takim może się wydawać. Jeśli chcem…