Jeszcze parę lat temu żyrandole kojarzyły się raczej z czymś mało modnym co nie za bardzo pasuje do nowoczesnych wnętrz. Może jest w tym trochę prawdy, jednak ostatnie lata pokazały, że cofamy się trochę do tego co było kiedyś modne. Tak samo jest w przypadku żyrandoli, które coraz częściej można oglądać u najsławniejszych architektów wnętrz, którzy projektują domy.

 

Żyrandole i ich wszechstronność

Ktoś może powiedzieć, że lampa jak lampa, ważne żeby świeciła. Nie jest to oczywiście prawdą, ponieważ taka osoba mogłaby zawiesić sobie samą żarówkę i ona też spełniałaby swoje założenie. Warto dodać lampę czy też żyrandol, która będzie miała za zadanie dopełnić całość w danym pokoju.

Żyrandole posiadają różne kształty, a także kolory przez co są bardzo uniwersalne. Sprawdzą się przede wszystkim w pokojach gościnnych czy salonie. Wydźwięk ich jest raczej stonowany, więc nie powinny znajdować się w pokojach młodzieżowych, chociaż i takie rozwiązania są nieraz stosowane. Dobranie odpowiedniego koloru do ścian pozwoli wpasowanie się lampy do danego pomieszczenia. Odpowiedni kształt zapewni oświetlenie najważniejszych miejsc w pokoju. Zawieszenie lampy powinno odbywać się z głową, ponieważ to ona daje światło w pochmurne zimowe wieczory.

 

Gdzie warto szukać żyrandoli

Wyprzedaż żyrandoli odbywa się zazwyczaj przed zimą, ponieważ w tym okresie więcej korzysta się lamp. Warto obserwować ceny cały rok, ponieważ zdarzają się niezapowiedziane spadki cen.

Ceny są zależne od konstrukcji, a także materiału, z jakiego wykonany jest żyrandol.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Po godzinach

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a spontaniczność: Dlaczego spontaniczne podróże mogą być najlepsze?

Wstęp W dobie zaplanowanych harmonogramów i starannie przygotowanych wakacji, spontaniczne…